Proteesimine

Meie kliinikus kasutatakse eranditult bioühilduvaid tehnoloogiaid ja ainult kõige nüüdisaegsemaid materjale, mille korral on allergilised reaktsioonid, igemepõletik ja metalli kõrvalmaitse suus täielikult välistatud.

Metallokeraamika 

Metallokeraamilisi kroone kasutatakse nii üksikutel hammastel kui ka metallokeraamilise sildproteesi korral, kui puudub üks või rohkem hammast. Harilikult pannakse metallokeraamilised kroonid lagunenud hammastele, mis kindlustatakse eelnevalt juuresiseste täidiste või tihvtidega. Samuti saab selliste kroonide abil muuta hammaste värvust ja vormi, asendada puuduolevaid hambaid. Üldiselt kasutatakse neid küllaltki laialdaselt ning see annab kindla ja kauakestva tulemuse.

Büügelproteesimine 

Teostatakse nii iseseisvalt kui ka kombinatsioonis metallokeraamiliste kroonidega. Büügel- ehk kaarprotees on suust eemaldatav protees. See koosneb plastikust hammastest, kunstlikust igemest, märkamatust ažuursest metallkarkassist ning ühendavast kaarest. See protees kinnitatakse allesjäänud hammaste külge klambrite või kinnitustega. Sellised proteesid fikseeritakse väga kindlalt ja niisama lihtsalt ei saa need suust välja kukkuda. Nendega harjumine võtab tunduvalt vähem aega kui teist liiki eemaldatavate proteesidega. Ööseks neid ei eemaldata. Puhastatakse 2 korda päevas – hommikul ja õhtul. Juhul kui teil ei ole külghambaid säilinud, kroonide paigaldamiseks puuduvad võimalused, te ei soovi paigaldada implantaate või teil on nende suhtes vastunäidustused, võib büügelprotees puuduvate hammaste probleemi lahendada.

Mikroproteesimine panustega (inlay)  

Ühes tükis valatud panused ehk keraamilised täidised on üheks variandiks tugevalt lagunenud hammaste säilitamiseks. Selleks, et selline hammas krooniga taastada, on vajalik tugev alus, millele see kinnitub, ja selliseks aluseks on panus.

Ajutised hambakroonid 

Meie patsiendid ei lahku ilma ajutiste kroonideta. Nad saavad alustada proteesimist nii, et see ei häiri harjumuspärast elu. Ajutised kroonid tehakse valmis juba samal päeval. Patsiendid kannavad neid alates hamba töötlemise hetkest kuni püsikonstruktsiooni tsementeerimise hetkeni.

Suust eemaldatavad plaatproteesid 

Eemaldatavad plaatproteesid on ette nähtud nii mälumisfunktsiooni taastamiseks kui ka esteetika parandamiseks. Need koosnevad plastikust kunsthammastest, mis sobitatakse värvi ja vormi järgi. Need kinnitatakse nn kunstigemest baasi külge, mis sarnaneb värvi poolest loomuliku igemega. Sellised proteesid kinnitatakse loomulike hammaste külge spetsiaalsete klambritega. Juhul kui loomulikud hambad puuduvad, ei ole klambreid vaja ja proteesid fikseeritakse tänu nende imamisvõimele. Loomulikult ei ole eemaldatavate täisproteeside fikseerimine sel juhul kõige kindlam, kuid see on parandatav, kui kasutada täiendavaks fikseerimiseks implantaate, mis paiknevad luus ja ulatuvad välja ning millel on väikesed nupud, mis peidetakse eemaldatava proteesi alla.

Juhul kui teil on proteesimise kohta veel küsimusi, ootame teid meie kliinikusse konsultatsioonile. Arst annab konsultatsiooni ajal hinnangu teie hammaste seisukorrale, soovitab kroonide valmistamiseks materjale, koostab raviplaani ning lepib kokku ravimise aja ja hinna. Me leiame just teie jaoks parima lahenduse.

^